Obozy biegowe 2022

Czym są i dlaczego warto?

Obozy dla biegaczy to idealne rozwiązanie dla osób chcących doskonalić swoją pasję jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Możliwość poznania innych entuzjastów biegania pozwala na nawiązanie wartościowych relacji opartych na pasji. Jest to doskonała okazja do stworzenia swojej własnej grupy biegowej!

 

Kilkudniowe wyjazdy pozwalają na pogłębienie swojej wiedzy, a przede wszystkim na przetestowanie posiadanych już umiejętności w zupełnie innym, jakże malowniczym terenie. Wyprawy biegowe po polskich Tatrach? A może lepszym wyborem będzie malownicze towarzystwo pojezierzy mazurskich? Nawet miłośnicy egzotyki znajdą coś dla siebie – Kenia, Chorwacja czy Gran Canaria to nie tylko miejsca wakacyjnego wypoczynku, ale również punkt docelowy obozów biegowych.

 

Nasza oferta

Jeśli już stwierdziłeś, że obóz biegania to idealny sposób na spędzenie czasu, zapoznaj się z naszą tegoroczną ofertą. Rok 2022 jest rokiem przełomowym, ponieważ po dziewięciu latach organizowania obozów dla biegaczy w Rabce, stwierdziliśmy, że czas poszerzyć naszą ofertę.

 

  • Obóz biegowy z elementami rekreacji rowerowej i kajakowej w Krutyni na Mazurach – czerwiec 2022

 

Pierwszy mazurski obóz organizowany przez Kingę i Wojtka. 

Czterodniowy (od czwartku do niedzieli) 

 

 

  • Górski obóz biegowy w Rabce-Zdroju – marzec 2022

 

Czterodniowy (od czwartku do niedzieli)

 

Po szczegóły zapraszamy w listopadzie podczas zapisów!

 

Przebieg

Wzorując się na ubiegłorocznych obozach biegowych warto nakreślić plan wyjazdu. Dlaczego Rabka? Góry Gorce stanowią idealne otoczenie dla biegaczy – krótkie, strome podbiegi i łagodne, długie grzbiety kreują otoczenie pozwalające na budowanie kondycji w towarzystwie pięknych widoków. 

Okoliczny stadion KS Wierchy to idealne miejsce do treningu specjalistycznego, który też jest ważnym elementem każdego obozu biegowego. Realizujemy tam ćwiczenia dotyczące techniki biegu, zajęcia na płotkach, z piłkami lekarskimi czy taśmami wzmacniającymi.

 

Plan dnia jest napięty. Po śniadaniu następuje pierwszy trening biegowy w postaci wycieczki w góry – idealny sposób na wytrzymałość. Po południu drugi trening kształtujący technikę, wytrzymałość specjalną. I czasem szybki powrót do pensjonatu, w którym czekała już kolacja, bo wyżywienie (pełne wyżywienie) jest ważnym elementem budowania formy!

 

Każdy turnus biegowy realizuje wycieczkę dostosowaną do poziomu zaawansowania: 

  • dla maratończyków: bieg z Rabki na Turbacz z Wojtkiem 
  • dla amatorów lub osób przygotowujących się do krótszych biegów: trasa na Stare Wierchy

 

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania. Nasze obozy biegowe gwarantują rozwój i cudowne chwile spędzone w towarzystwie entuzjastów biegania

Kadra trenerska 

Organizatorami jak i trenerami na obozach biegowych są Kinga i Wojtek Staszewscy – pasjonaci biegania oraz wieloletni trenerzy doświadczeni w swoim fachu. 

Są to ludzie, których priorytetem jest rozwój i dobre samopoczucie swoich podopiecznych  

 

Kinga – ukończyła studia na kierunku wychowanie fizyczne w konsekwencji zostając profesjonalną trenerką fitness. Jest instruktorką fitness, instruktorka narciarstwa zjazdowego, narciarstwa wodnego, gimnastyki korekcyjnej. Kobieta pełna pasji i zaangażowania 

 

Wojtek – trener lekkoatletyki i reporter. Wielu biegaczy stawiało pierwsze i drugie kroki według jego planów publikowanych w „Gazecie” i na stronie internetowej www.PolskaBiega.pl. W akcji Polska Biega przygotował kilkudziesięciu Czytelników do maratonu. Ma olbrzymie doświadczenie trenerskie, przygotowuje zarówno debiutantów do pierwszego startu na 10 km, jak i trójkołamaczy w maratonie. Sam ukończył ponad 60 maratonów.

Biegaj razem z nami!

Już od listopada ruszają zapisy na obozy biegowe 2022.

Jeśli po zapoznaniu się z naszą ofertą stwierdzasz, że obóz biegowy na mazurach czy też wyprawa w polskie góry to idealny plan na przyszły rok – skontaktuj się z nami!