Zadbaj o swoje włosy latem

Lato jest wyzwaniem dla wszystkich kobiet. Oprócz tego, że każda z nas walczy o fantastyczną figurę, to musimy pamiętać także o włosach. Niestety wysoka temperatura, czy morska woda nie sprzyjają i są bardzo szkodliwe dla naszej fryzury. Dlatego szczególnie latem powinnyśmy zwrócić uwagę na to, jak je pielęgnujemy.

Ochrona włosów

Przede wszystkim musisz jak najbardziej ochronić swoje włosy nie tylko przed wysoką temperaturą, ale także przed wiatrem. W tym celu możesz zdecydować się na dodatkowe nakrycie głowy. W końcu bardzo modne są teraz różnego rodzaju czapki czy kapelusze. Jeśli chcemy uzyskać bardziej kobiecy wyglądasz, to możemy naszą stylizację dopełnić kapeluszem, który fantastycznie będzie się komponować na plaży. Jeśli jednak nie pasuje ten dodatek do Twojego stroju, to zdecyduj się na czapkę z daszkiem. Dodatkowo pamiętaj, aby spryskać włosy specjalną mgiełką, która ochroni je przed szkodliwymi promieniami.

Odpowiednie nawilżenie

Musisz pamiętać, że szczególnie latem twoja skóra głowy będzie się zdecydowanie bardziej przetłuszczać. Aby tego uniknąć pamiętaj aby odpowiednio odżywiać oraz nawilżać swoje włosy. Najlepiej będzie, jeśli dwa razy w tygodniu nałożysz na nie maskę albo olejek. Wybierając produkty szczególnie zwróć uwagę na ich skład. Pamiętaj żeby nie obciążać włosów i wybierać produkty, które nie posiadają silikonu.

Zadbaj o końcówki

Rozdwojone końcówki to zmora prawie każdej kobiety. Musisz pamiętać aby średnio co dwa miesiące wybrać się do fryzjera. Po ich podcięciu pamiętaj aby odpowiednio je odżywiać. Zwróć także uwagę na odpowiednie nawilżenie włosów, ponieważ w taką pogodę będzie to niezbędne dla utrzymania prawidłowej kondycji. Szczególnie zwróć uwagę na nawilżanie końcówek, ponieważ to jest część włosów, która najbardziej się przetłuszcza. Do odpowiedniego nawilżenia włosów możesz użyć pantenolu lub witaminy E. Dzięki temu, produkty te ochronią Twoje włosy przed negatywnymi skutkami promieniowania, a także będą o wiele bardziej elastyczne, przez co nie będą tak łamliwe.