W jakiej kondycji są nasze włosy?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą borykać się z różnymi przyczynami wypadania włosów. Oprócz tego, jakże częstego problemu, możemy mieć też różnego rodzaju inne problemy, które sprawiają, że nasze włosy nie prezentują się w taki sposób, w jaki byśmy tego chcieli. Wówczas, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z trychologiem, czyli specjalistą od włosów. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy odpowiednio dobranej pielęgnacji czy raczej w naszym przypadku lepsze okażą się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej- podczas takiej konsultacji możemy zdecydować się na nieinwazyjne badanie włosów. To podczas niego można dokładnie sprawdzić, w jakiej kondycji jest zarówno nasza skóra głowy jak i nasze włosy, a to pomaga w podjęciu kolejnych kroków, które są oparte o ugruntowaną wiedzę.

 

Dlaczego warto zdecydować się na taki właśnie zabieg?

 

Tego rodzaju zabieg, podczas którego dokonuje się tak dogłębnej analizy jest określany jako trichoskopia Kraków. Zazwyczaj jest on wykonywany przez osobę kompetentną i doświadczoną w takich kwestiach, a więc przez trychologa- kosmetologa. Zabieg opiera się na badaniu skóry głowy oraz włosów w bardzo dużym powiększeniu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, które pozwala na powiększenie od 20 do nawet 200 razy, można wszystko obejrzeć i przeanalizować z odpowiedniej perspektywy. Specjalny mikroskop podłączony jest do komputera tak, aby w wygodny sposób można było prezentować powiększony obraz. Co ważne, w dniu, kiedy ma być przeprowadzane takie nieinwazyjne badanie włosów nie powinno się ich myć- dzięki temu obraz będzie dokładniejszy.

 

Co będziemy w stanie w taki sposób zbadać?

 

Badanie mikroskopowe jest badaniem dokładnym, które pozwala dostarczyć nam wielu szczegółowych informacji o kondycji naszych włosów oraz o stanie skóry głowy. Przede wszystkim pozwala ocenić i sklasyfikować rodzaj skóry głowy oraz rodzaj włosów tak, abyśmy z całą pewnością wiedzieli, jakie nasze włosy są i jakiej pielęgnacji wymagają. Dodatkowo, można zdiagnozować stan naszych mieszków włosowych oraz ocenić ile z nich jest pustych, a także ile łodyg włosowych uległo złamaniu. Można też sprawdzić stopień produkcji łoju.

 

Kuracja doskonale dopasowana do potrzeb

 

W efekcie przeprowadzenia takiej diagnostyki można ustalić indywidualny, w pełni dopasowany program kuracji, która pozwoli poradzić sobie z problemami, jakie mamy. Bazując na rzetelnej, sprawdzonej wiedzy z badania jest to łatwiejsze, a terapia może być znacznie skuteczniejsza. Może się też okazać, że badanie wykaże konieczność konsultacji z innymi specjalistami, a więc na przykład z alergologiem lub dermatologiem, w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian skórnych na głowie. Tego rodzaju badanie może być też wstępem do dalszej diagnostyki, a więc do przeprowadzenia badań biochemicznych, mikrobiologicznych lub też do sprawdzenia poziomu hormonów w organizmie. Dzięki badaniu możemy w profesjonalny sposób zadbać o swój wygląd, ale i o swoje zdrowie.