Testy pędzli do makijażu

Każda kobieta, która rozpoczyna swoją przygodę z makijażem, oprócz odpowiednich kosmetyków powinna także wyposażyć się w pędzle do pracy. Na rynku jest jednak wiele takich narzędzi, a osoba, która się na tym nie zna może mieć problem z odpowiednim wyborem. Dzisiaj pod lupę bierzemy pędzle Hakuro, które uznawane są za klasykę i niezbędnik w naszej kosmetyczce. Na plus na pewno jest fakt, że możemy samodzielnie skompletować niezbędne dla nas pędzle.

Jakich pędzli potrzebujesz?

Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale takie niezbędne pędzle, których a pewno będziesz potrzebować to pędzel do pudru, podkładu, bronzera, a także do nakładania i blendowania cieni, do brwi i eyelinera. Na pewno, jeśli skompletujesz swój podstawowy zestaw i po czasie na pewno będziesz wiedzieć, czy po czasie Ci czegoś brakuje.

Niezbędne pędzle od Hakuro

Na pewno będziesz potrzebować pędzla H51 lub H50S, które są przeznaczone do nakładania podkładu. Wersja, która została wymieniona jako pierwsza, jest mniejsza, natomiast druga oprócz wielkości różni się delikatnie dłuższym włosiem. Jeśli często konturujesz swoją twarz będziesz potrzebować pędzla H24, który przeznaczony jest do różu, a także H22, które jest idealny do rozświetlacza. Aby pokryć swoją buzię pudrem, wybierz pędzel H55 lub H63. Ten drugi jest polecany szczególnie jeśli używasz korektora mineralnego i zależy Ci na precyzyjnym pudrowaniu. Makijaż oka najlepiej wykonywać pędzlami kulkowymi takimi jak H78, H77 czy H76. Natomiast do brwi i eyelinera bardzo polecamy H85.

Wytrzymałość

Pędzle Hakuro wykonane są z bardzo dobrego materiału i są pokryte trwałą farbą. Wiele opinii wskazuje na to, że są to bardzo wytrzymałe pędzle. Po wielu użyciach ich włosie nie odkształca się, nie wypada, a mimo upływu czasu jest miękkie i sprężyste. Jeśli używasz regularnie pędzli to na pewno musisz liczyć się z tym, że skuwki pędzli porysują się, ale jest to bardzo naturalne. Na pewno w tej cenie jest to zestaw, który opłaca się kupić.