Sypialnia z kobiecym akcentem

kobieca sypialnia

Określenie „kobieca sypialnia” wielu osobom kojarzy się tendencyjnie z pomieszczeniem pełnym różu, falbanek, koronek i bibelotów. Kobieca sypialnia jednak może mieć wiele obliczy i nie koniecznie będzie przyjmowała tak cukierkowy wygląd. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na designerską kobiecą sypialnię.

Biel, kremowy i bordowy

Pierwsza propozycja to sypialnia, w której dominuje biel w wielu postaciach. W tej sypialni rama łóżka jest obłożona miękkim i delikatnym w dotyku materiałem, zaś wysoki, zagłówek jest pikowany i ozdobiony także powlekanymi materiałem guzami. Takie łóżko znajdziesz na: https://polanomeble.pl/24-lozka. Wszystko ma kolor kremowy. Łózko zaścielono białą pościelą i narzutą, zaś poduszki mają srebrny kolor. Na wprost wisi duży telewizor w białej ramie. Pod nim znajduje się blat wyłożony białymi płytkami na wysoki połysk. Przed blatem stoi duży, bordowy fotel z niezwykle wysokim zagłówkiem. Na blacie stoi lusterko oraz kosmetyki, dzięki temu może on służyć także jako toaletka. Podłogę wyściela burgundowy dywan. Ściany w kolorze białym. Zaś zasłony w oknach mają kolor kremowy. Nad wszystkim góruje kryształowy żyrandol. Ten sposób urządzenia sypialni to wnętrze w stylu glamour.

Czerń, szarość i niebieski

W tej aranżacji dominującymi kolorami jest czerń, niebieski, szarość z domieszką bieli. Trzy ściany w sypialni pomalowana na biało, wyjątkiem jest ściana za łóżkiem, która ma kolor ciemnobrązowy. Rama łóżka jest prostokątna, bez jakichkolwiek zdobień wykonana z czarnego drewna (może to być drewno egzotyczne lub polskie, barwione na czarno). Narzuta łóżka jest niebieska, podobnie jak kołdra. Poduszki – białe. Obok łóżka stoi wąskie, czarne biurko, nad którym wisi lustro także w czarnym kolorze. Przy nim stoi taboret z białym tapicerowanym siedziskiem. Po drugiej stronie łóżka znajduje się szafa o prostej bryle w jasnoszarym kolorze. Drzwi tego mebla na całej wysokości wypełnione są lustrem. Obok łóżka stoi czarna szafka nocna, na której ustawiono nowoczesną, designerską niebieską lampkę nocną.

To zaledwie dwie, z nieskończenie wielu aranżacji kobiecej sypialni, które udowadniają, że projekt wnętrza dla pani wcale nie musi bazować na stereotypach czy kolorze różowym. Przecież nie każda kobieta lubi ten kolor, co nie znaczy, że nie chciałaby mieć alkowy w kobiecym stylu. Dlatego też każdy aranżer powinien dokładnie wsłuchiwać się w potrzeby swoich klientek. Jeśli panie samodzielnie chcą urządzić swoją sypialnię, to mamy nadzieję, że nasze propozycję będą dla nich inspirujące.