Street fashion

Street fashion w wolnym tłumaczeniu to moda ulicy, a nurt ten pojawił się w Japonii. Poprzez ten trend Japończycy chcieli przełamać monotonię mundurków. Osoby, które ubierają się w takim stylu wyróżnia przede wszystkim pomysłowość, ponieważ ich stroje są bardzo oryginalne i często samodzielnie je tworzą. Trend ten z czasem zaczął pojawiać się na innych kontynentach i dużych miastach, a od kilku sezonów możemy obserwować jego rozwój w Polsce.

Różnorodność – wyróżnij się z tłumu

Styl ten charakteryzuje się przez wszystkim indywidualizmem. Coraz częściej słyszy się, że poszczególne chętniej samodzielnie szykują ubrania aby były jak najbardziej niepowtarzalne. Okazuje się, że najważniejszy jest pomysł, ponieważ on podkreśla naszą osobowość. Dodatkowo warto łączyć w stylizacji różne dodatki i fasony. Jeśli nie macie zbyt dużych umiejętności krawieckich, możecie własnoręcznie wykonać na przykład opaski. Ponadto w sieciówkach jest coraz więcej różnych pierścionków, czy torebek, które są w nieoczywistych krojach czy kolorach.

Kto należy do street fashion?

Okazuje się, że do tego trendu zalicza się praktycznie każdy. Wystarczy, że ktoś kto wychodzi na ulicę, ubiera się w swoim własnym stylu. Czasem wystarczy, że doczepisz sobie naszywki, albo założysz przez ramię dużą torebkę. Musisz być jednak świadomy tego co nosisz oraz jak łączysz ze sobą wszystkie rzeczy. Dodatkowo dobrze będzie jeśli wyprzedasz fakty i zakładasz na siebie ubrania, które będą dopiero modne.

Pokaż swój oryginalny pomysł

Każdy oryginalny pomysł jest na wagę złota szczególnie jeśli chodzi o street fashion. Jeśli masz ich sporo, możesz pokusić się o stworzenie własnej kolekcji. Na plus będzie jeśli potrafisz szyć, ale jeśli nie masz takich umiejętności, możesz popytać się wśród znajomych. Jeśli jednak to odpada, możesz poszukać różnych nieoczywistych dodatków w sieciówkach, second handach lub n wyprzedażach czy w outletach. Pamiętaj, aby łączyć różne style i kolory, dzięki czemu zostaniesz zauważony i różnisz się z tłumu.