Poznaj najlepsze seriale Marvela dla kobiet

Powszechny dostęp do Netflixa i jego dobrodziejstw sprawił, że rozrywka w postaci oglądania seriali, weszła na wyższy poziom. Wśród wielu dostępnych produkcji znalazły się także komiksowe perełki. Mimo że większość ludzi kojarzy najpewniej superbohaterów nie tyle, co z komiksów, a z wielkich ekranów, czyli wychodzących od wielu lat marvelowskich filmów., to wiele ciekawych  historii możemy znaleźć również na Netflixie w formie serialu.

 

Marvelowskie seriale na miarę czasów

Seriale na podstawie komiksów Marvela to temat wcale nie taki świeży jak mogłoby się wydawać. Już w latach 70-tych XX wieku zaczęto transmitować ”Spidey Super Stories” czyli proste historie z Spider-manem w roli głównej przeznaczone raczej dla młodszej widowni. W tym samym czasie powstał również serial o Hulku a 20 lat później ”Nocny człowiek”, jednak były to produkcje raczej niszowe, a w Polsce mało znane.

Kolejnymi serialami, które wychodziły już w czasach współczesnych były takie produkcje jak ”Agentka Carter” czy ”Powers”. Jednak prawdziwe bum pojawiło się w momencie, gdy serialowymi adaptacjami komiksów marvela zajął się Netflix. Takim sposobem światło dzienne ujrzały takie tytuły jak ”Daredevil”, ”Luke Cage”, czy ”Punisher”. Oczywiście to nie wszystkie marvelowskie seriale netflixa, jednak dzisiaj chcieliśmy przybliżyć wam podstawowe informacje na temat tej wyjątkowej trójki.

 

Daredevil, czyli nocny mściciel

Postacie Marvela są bez wątpienia niezwykle barwne i charakterystyczne. Mimo że wielu osobom wydawnictwo to kojarzy się jedynie z rozrywką przeznaczoną dla dzieci, to historie Matta Murdocka, bo tak nazywa się tytułowy bohater komiksu i serialu, na pewno takie nie są.

Daredevil to historia niewidomego od dziecka mężczyzny, który postanawia pod osłoną nocy walczyć ze złem. Przyczyną jego ślepoty był kontakt z radioaktywną substancją podczas wypadku drogowego. Wtedy też Matt stracił wzrok, ale i zyskał nadprzyrodzone zdolności wyostrzające jego zmysły. Jest to bez wątpienia pozycja wysoko oceniana i godna polecenia.

 

Luke Cage jako sprawiedliwość ulicy

Ekranizacja komiksowej opowieści Marvela o ulicznym superbohaterze spotkała się z pozytywnym odbiorem widzów. Szczególnie w czasie gdy większą uwagę zwraca się na potrzebę tworzenia produkcji z czarnoskórymi aktorami w roli głównej.

Luke Cage to bohater, który nie nosi peleryny. Nie traktuje siebie jako wymiaru sprawiedliwości tego świata. Skupia się na najbliższej mu przestrzeni, a jest nią Harlem, w którym nie brakuje niebezpieczeństw wywoływanych przez uliczne gangi. Mroczny klimat Luka Cage’a wciąga bez reszty. Jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla fanów uniwersum Marvela.

 

Punisher – bohater tragiczny

Netflixowy serial Marvela opowiadający o Punisherze to historia, która ma miejsce w momencie jego wycofania się z ”superbohaterskiego” życia. Ciężko również tę postać nazwać superbohaterem. Zdecydowanie częściej określany jest mianem antybohatera. Nie mniej, mimo że niezwykle brutalny i bezwzględny, Punisher zabijał w akcie zemsty za odebranie mu rodziny. Jeśli macie ochotę na bohatera, który nie trzaska piorunami i nie lata dumnie po niebie, to Punisher może być dobrym wyborem.

Przedstawiona w serialu historia Punishera jest o tyle ciekawa, że ukazuje go od strony człowieka zniszczonego przeszłością i pragnącego jedynie spokoju. Jednak nie tak łatwo jest odciąć się od tego co było. Nie sposób również nie wspomnieć o genialnej grze aktorskiej Jona Bernthal’a, który idealnie wcielił się w rolę podupadłego i cierpiącego człowieka.

 

Długie historie ulubionych superbohaterów

Seriale Marvela dostępne na Netflixie to rozrywka, w którą jak najbardziej warto zainwestować swój czas. Pozwala to na poznanie wielu wyjątkowych postaci Marvela, których przecież brakuje w kinowych ekranizacjach. Filmy Marvela mimo, że zachwycające, to oferują zgoła inny rodzaj rozrywki widzowi. Oglądając natomiast marvelowski serial, widz jest bardzo często zaznajomiony z osobistymi przeżyciami, problemami i trudnościami życia postaci. Może tego brakować w filmach Marvela, w których nacisk położony jest raczej na efekty specjalne i akcję.