Podróżujesz sama? Czy parkingi przy lotniskach są bezpieczne?

Z możliwości podróży lotniczych wielu z nas korzysta dziś regularnie, co trzeba zrozumieć. Dziś samolot jako środek transportu wybieramy już nie tylko, udając się na wymarzone wakacje, ale również spotkania biznesowe czy nawet te rodzinne lub z przyjaciółmi. Z pewnością po części dzieje się tak dlatego, że bilety lotnicze są obecnie coraz tańsze. Niezależnie od tego, czy udajemy się do rodziny, czy może na wakacje często zdarza się tak, że własny samochód zostawiamy lub przynajmniej chcemy zostawić przy lotnisku. Zastanówmy się więc czy parkingi, które się tam znajdują, są bezpieczne. Czy rzeczywiście naszym pojazdom nic w takim miejscu nie grozi?

Monitorowane i strzeżone

Zacznijmy od tego, że rzeczywiście wiele parkingów, które są zlokalizowane przy lotnisku, są w miarę bezpieczne. Dzieje się tak dlatego, że mają one nie tylko ochronę w postaci stróżów, ale również i monitoring. Ten często jest niezbędny. Choćby z tego względu, że dojść może na nim do jakichś stłuczek czy zarysowań. W sytuacji, kiedy to parking nie jest wyposażony w monitoring, nikt nie będzie chciał przyznać się do uszkodzenia innego auta. Monitoring pozwoli więc wykryć sprawcę takiego zdarzenia.

Duża różnorodność

Zauważmy jednak, że obok parkingów, które są naprawdę bezpieczne, a naszym samochodom żadna krzywda nie powinna stać się nawet przez dłuższy czas, przy lotniskach nie brakuje również parkingów o zdecydowanie niższym poziomie ochrony. Te są na ogół zdecydowanie tańsze, ale każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest mu w takiej sytuacji najważniejsze – cena czy może bezpieczeństwo.

Jeśli cenicie sobie wysokie poziom ochrony, a jednocześnie szukacie parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach, zainteresować Was powinien ten parking przy lotnisku – Atmosfera. Tym bardziej że gwarantuje on bezpłatny transport „na” oraz „z” lotniska. Poza tym w jego pobliżu znajduje się tu wykwintna restauracja. Smacznym posiłkiem z pewnością nie pogardzi osoba, która udaje się na wakacje, ale i ta, która z nich wraca.