Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne

Pogoda nas coraz bardziej rozpieszcza, a w związku z tym powinniśmy zadbać o okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej będzie jeśli będę one posiadać filtr UV a dodatkowo będą wyposażone w polaryzację. Oprócz tej funkcji, okulary powinny być ładne i pasować do naszej twarzy. Należy pamiętać, że nie zawsze to co modne będzie pasować do naszej sylwetki i tak samo jest z okularami. Najlepiej będzie jeśli przed kupnem przymierzysz je i sprawdzisz czy na pewno dobrze się w nich czujesz.

Okrągłe oprawki

Okulary w kształcie kółek są modne od paru sezonów, a trend ten szczególnie nasila się w tym roku. Przy wyborze takich oprawek szczególnie trzeba pamiętać, że nie będą pasowały do każdej twarzy. Szczególnie jeśli posiadamy owalną lub okrągłą twarz, nie powinniśmy kupować takich okularów, ponieważ wtedy nasza buzia będzie wyglądać na bardziej zaokrągloną. Podczas przymierzania okularów należy wybierać takie, które nie opierają się na policzkach. Oprócz tego, że jest to niewygodne i może przeszkadzać przy użytkowaniu, to szkła się będą bardzo szybko brudzić.

Awiator

Ten model okularów przede wszystkim kojarzy się z klasyką wśród marek czyli firmą Ray Ban. Nie każdego jednak stać na taki wydatek, więc w różnych sieciówkach można poszukać tańszych zamienników. Najcześciej spotykane są awiatory w złotym kolorze

Lustrzanki

Są to okulary dla tych osób, które mają problem z doborem kształtu do swojej twarzy, ponieważ występują one w wielu modelach. Tutaj możemy wybierać i przebierać w kolorach, które idealnie pasują do wakacyjnego okresu.

Okulary z poprzeczką

Jest to trend, który rozpoczęły celebrytki już w tamte wakacje, ale teraz widocznie się nasila. Kształty, które mają są przeróżne i możemy je dobrać do kształtu twarzy. Istotnym elementem jest poprzeczka, która łączy szkła. Dzięki takiemu urozmaiceniu okulary wyglądają nowocześnie i na pewno wyróżniają się z tłumu. Ciekawym zabiegiem jest fakt, iż można łączyć różne modele na przykład w stylu retro czy szalonym kolorze.