Na jakie zabiegi na twarz w salonie urody warto się zdecydować?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są niezwykle popularne w dzisiejszych czasach. Każdy z nas z pewnością słyszał o jakimś, nawet jeśli osobiście nie mieliśmy okazji spróbować jego działania na własnej skórze. Zabiegów tych jest na tyle dużo, że często możemy mieć problem ze zdecydowaniem się na konkretną opcję. Warto zatem przyjrzeć się najpopularniejszym zabiegom wykonywanym w salonie urody – poznać ich wady oraz zalety.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

W każdym salonie możemy wykonać szereg zabiegów, z czego każdy może przynieść inne efekty. Dlatego też stosujemy je na różne partie ciała i w różnych celach. Niektóre zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym takie jak np. mezoterapia igłowa, mogą okazać się przydatne zarówno dla naszej cery, jak i skóry głowy. Inne zabiegi np. endermologia sprawdzą się przede wszystkim w celu poprawy struktury skóry oraz modelowania sylwetki. To jednak jedne z wielu ich właściwości i tylko jedne z wielu dostępnych zabiegów. Warto przyjrzeć się im bliżej. Możemy to zrobić poprzez analizowanie efektu, jaki chcemy osiągnąć.

 

Zabiegi ujędrniające na twarz

Jędrna skóra twarzy, to jedna z podstawowych cech, które chcemy zachować jak najdłużej. Niestety naturalnym jest, że z czasem w naszych tkankach zaczyna brakować kolagenu. Skóra staje się więc obwisła, mniej sprężysta i napięta. Aby temu zapobiec, warto stosować zabiegi ujędrniające na twarz. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim mezoterapię igłową i endermologię. Ten pierwszy zabieg polega na wstrzykiwaniu podskórnie substancji odżywczych. Jeśli je odpowiednio dobierzemy, to ich działanie może spowodować napięcie się skóry i jej ujędrnienie. Również same nakłucia wpływają na naszą cerę pozytywnie i pobudzają ją do produkcji kolagenu.

 

Endermologia natomiast może być zabiegiem ujędrniającym na twarz, ponieważ sama w sobie polega na wykonywaniu masażu podciśnieniowego. Wykonywana na całe ciało odchudza sylwetkę, modeluje ją, zmniejsza widoczność rozstępów i cellulitu. Na twarzy natomiast powoduje efekt ujędrnienia.

 

Zabiegi rewitalizujące na twarz

Czym jest rewitalizacja? Słowo to oznacza odbudowę. Zabiegi rewitalizujące na twarz wykonywane w salonach urody polegają więc na pobudzeniu skóry do odbudowy, czyli rewitalizacji. Za jeden z najskuteczniejszych zabiegów spełniających tę funkcję uważa się mezoterapię igłową. Skóra po jej wykonaniu zaczyna się regenerować z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ dostarczone są do niej specjalne substancje odżywcze, które powodują rewitalizację. Są to wszelkiego rodzaju witaminy, kwas hialuronowy itp. Po drugie, mezoterapia igłowa poprzez nakłucia pobudza skórę do odbudowy. Każda mikro ranka sprawia, że nasza skóra zaczyna produkować zwiększoną ilość kolagenu. Dlatego też zabieg ten świetnie sprawdza się, jeśli walczymy ze zmarszczkami, worami pod oczami i całkowitym brakiem elastyczności skóry.

 

Inne warte uwagi zabiegi wykonywane w salonie urody

Oprócz wymienionych powyżej zabiegów, warto także zwrócić uwagę na kilka innych propozycji. Wśród nich znajdziemy peelingi chemiczne i kawitacyjne idealne przy problemie z rozszerzonymi porami. Jeśli natomiast próbujemy uporać się z uciążliwym trądzikiem, to warto zainteresować się oczyszczaniem wodorowym. W ofercie wielu godnych uwagi salonów kosmetycznych znajdziemy szereg różnorodnych zabiegów, z których każdy sprawdzi się jako pomoc w przypadku konkretnego problemu. Warto zatem jasno określić swoje oczekiwania i dobrać w oparciu o nie najlepszą usługę.