Moda na rower i moda na rowerze

Jazda na rowerze nabiera coraz więcej popularności, szczególnie latem. Dla niektórych jest to już nie tylko sport, ale traktują to jako styl życia. Niektórzy traktują jazdę na rowerze jak modę, gdzie pomijana jest całkiem kwestia zdrowotna. Coraz częściej decydujemy się na kupno nietypowych miejskich rowerów, gadżetów a także stylowych ubrań (prawdziwe hity można znaleźć w tym sklepie – stylish cycling apparel), a wszystko po to, aby podkreślić swój indywidualizm.

Rower nie tylko dla utrzymania formy

Kiedyś, treningi i jazda na rowerze kojarzyły się tylko z utrzymaniem formy i zrzuceniem zbędnych kilogramów. W miarę rozwoju ekologii, rower był głównym elementem, który pozwalał zaoszczędzić pieniądze wydane na paliwo. Dodatkowo jazda na rowerze oznacza życie w zgodzie z naturą i ochronę środowiska. Dzięki temu, wiele osób stało się trendy, ponieważ wstrzelili się w obowiązującą modę. Kilka lat temu głównie królowały rowery górskie i jazda wyczynowa. Obecnie możemy zauważyć, że najpopularniejsze wśród rowerów są miejskie w typie holenderskim. Moda ta, dotarła do Polski z zachodu i od jakiegoś czasu, rower traktowany jest jako styl życia, a nie tylko sport.

Dlaczego jazda na rowerze stała się tak popularna?

Przede wszystkim, chodzi o pozycję w jakiej jeździ się na rowerze miejskim. Mimo, że wiele osób nie zwraca na to uwagi, to na holendrze jeździ się w pozycji wyprostowanej, dzięki czemu nie obciążamy kręgosłupa. Dodatkowo, jazda na takim rowerze pozwala na dowolny strój. Można zauważyć, że coraz więcej osób pracujących decyduje się na jazdę na rowerze do pracy, a to wszystko dlatego, że mogą ubierać się bardziej komfortowo niż na rowerze górskim. Nikogo nie zdziwi już Pani w długiej sukience czy Pan w garniturze, który jedzie na designerskim rowerze miejskim. Pozwala to na stworzenie miejskiego trendu, a także propagowanie własnego stylu. Bardzo widoczny jest fakt, iż coraz więcej osób w Polsce decyduje się na jazdę do pracy czy szkoły na rowerze. Dzięki temu możemy zauważyć, że moda na jazdę na rowerze dotarła do Polski. Może jeszcze nie jesteśmy drugą Holandią, ale zdecydowanie widać większą świadomość Polaków.

Rowerowa moda

Jazda na rowerze stała się sposobem aby móc wyrazić siebie, a w związku z tym coraz więcej firm rowerowych decyduje się na to, aby tworzyć ciekawe ubrania rowerowe. Coraz więcej osób, nie tylko rowerzystów, ale także właścicieli sklepów sportowych, zauważa, że jazda na rowerze pozwala na pełną dowolność. Dzięki temu każdy z nas może interpretować styl rowerowy i ubierać się wedle swoich upodobań. Obecnie nie trzeba, tak jak kiedyś, ubierać dresów i bluz. Coraz częściej widzimy Panie w rozkloszowanych spódniczkach, sukienkach, które jadą do pracy. Oprócz tego, na trening nie musisz wybierać starych, rozciągniętych spodni. Wybierz dopasowane legginsy z ciekawym wzorem, które wyróżnią Cię z tłumu. Pamiętaj, że to jak się ubierzesz na rower zależy tylko od Ciebie, a dzięki temu możesz pokazać swój styl. Pamiętaj też, żeby wybrać taki model roweru, który będzie idealnie pasował do Twojej osobowości.