Kremy hipoalergiczne dla osób z cerą suchą i wrażliwą — co musisz o nich wiedzieć?

Każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie inaczej jest w przypadku skóry suchej i skłonnej do podrażnień, która wymaga szczególnej troski i właściwych kosmetyków. Z myślą o tym powstały kremy hipoalergiczne, przeznaczone do codziennego pielęgnowania cery wrażliwej, dzięki którym znacząco maleje ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych w porównaniu do zwykłych kosmetyków. Poznaj właściwości i skład kremów hipoalergicznych, które mogą okazać się rozwiązaniem na wszystkie dotychczasowe problemy z cerą.

Kremy hipoalergiczne — co to właściwie znaczy?

Produkty hipoalergiczne nietrudno znaleźć na półkach w drogeriach, aptekach, czy też większych sklepach. Stanowią one rozwiązanie dla ogromnej ilości osób, które na co dzień borykają się z kłopotliwą cerą wrażliwą, suchą i skłonną do podrażnień. Czym jednak kremy hipoalergiczne różnią się od tradycyjnych produktów do pielęgnacji skóry? Otóż pozbawione są one substancji, które najczęściej powodują reakcję alergiczną w postaci podrażnień, zaczerwienionej skóry, uczucia swędzenia, czy też wysypki. Co więcej, część kremów hipoalergicznych zawiera ponadto specjalne właściwości łagodzące, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo i komfort posiadaczom cery wrażliwej.

Składniki, które zawierają kremy hipoalergiczne

Różnica między zwykłymi produktami do pielęgnacji a kremami hipoalergicznymi polega na składnikach, które zawierają. Ingredienty, które u większości osób, mających cerę normalną, a czasem nawet mieszaną lub tłustą nie powodują reakcji alergicznej, u osób z cerą wrażliwą potrafią mieć przykre konsekwencje. Najczęściej jest to alkohol, większość barwników. Substancje konserwujące i zapachowe, a nawet część składników pochodzenia naturalnego (dlatego też nie należy mylić kremów hipoalergicznych z produktami ekologicznymi). Składników tych, podobnie jak i syntetycznych substancji zapachowych, na próżno więc szukać w kosmetykach hipoalergicznych. Te z kolei opracowane są głównie na bazie wody oraz niealergizujących elementów naturalnych, takich jak oleje roślinne, ekstrakt, masło Shea, gliceryna oraz witaminy.

Dla kogo przeznaczone są kremy hipoalergiczne?

Chociaż kremy hipoalergiczne z założenia zostały wyprodukowane dla osób, posiadających cerę wrażliwą, suchą i skłonna do podrażnień, ze względu na specjalnie wyselekcjonowane składniki są one także rewelacyjnym wyborem dla tych, którzy na co dzień nie borykają się z problemami skórnymi. Używanie kosmetyków hipoalergicznych zamiast tradycyjnych produktów znacząco zmniejsza szansę na wystąpienie reakcji alergicznych, dzięki substancjom, które zawierają, pomagają w regeneracji bariery lipidowej skóry, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, a przy tym w działaniu kojącym i nawilżającym dorównują, a nawet prześcigają zwykłe kosmetyki. Ponadto ze względu na konieczność przejścia szeregu rygorystycznych testów produkowane są z najwyższą starannością i dbałością o jak najlepsza jakość składników.

Kiedy warto zmienić zwykłe kosmetyki na kremy hipoalergiczne?

Bywają sytuacje, w których próbując nowego produktu lub nawet stosując jakiś czas dane kosmetyki, w pewnym momencie zaczynamy obserwować niepokojące zmiany w reakcjach skóry. Które objawy, mogą świadczyć o tym, że warto spróbować zmienić tradycyjne kremy na produkty hipoalergiczne? O reakcji alergicznej najczęściej świadczy nadmierne zaczerwienienie skóry, swędzenie, opuchlizna, skłonność do wyprysków, różnego rodzaju wysypki, czy też wyjątkowa suchość skóry. W takich momentach warto sięgnąć po kremy hipoalergiczne i sprawdzić, jak reaguje na nie skóra. Jeśli problem nie zniknie, wówczas konieczna może się okazać wizyta u dermatologa.