Kolor szminki a kolor karnacji

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać, a w tym celu na pewno konieczne dla niej będzie szminka. Okazuje się, że jest to kosmetyk, które kobiety uwielbiają i najczęściej po nie sięgają. Należy jednak pamiętać, że wybór koloru jest bardzo trudny, ponieważ nie każdy z nich pasuje do danej kobiety. Nie dobieraj koloru w ciemno, ponieważ jest to niełatwe zadanie, a metoda prób i błędów zwiększy tylko Twój budżet i ilość nieużywanych szminek w toaletce. Najlepiej dobrać ją do swojej karnacji, a także koloru włosów, jaki posiadamy. Dodatkowo, jeśli wybieramy się na jakieś większe wyjście, to odcień pomadki należy dobrać do naszej stylizacji.

Jasna karnacja

Jeśli posiadasz jasną karnację, to przy wyborze koloru szminki powinnaś postawić na te w odcieniach pastelowych. Dzięki temu, będziesz wyglądać bardzo subtelnie, co idealnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach. Dodatkowo, jeśli wybierasz się na jakieś przyjęcie, możesz postawić na intensywny odcień pomadki. Na pewno będzie Ci pasować głęboka czerwień – pamiętaj tylko aby wszystko do siebie pasowało. Jeśli dodatkowo masz blond włosy to na pewno będą Ci pasować delikatne róże, które podkreślą Twoją cerę. Posiadaczki takiej karnacji i włosów mają tak naprawdę pełną dowolność, ponieważ w ciemnych szminkach również będą wyglądać fenomenalnie. Jeśli jesteś posiadaczką jasnej karnacji i ciemnych włosów, to najbardziej będą do Ciebie pasować pomadki w kolorze jasnej czerwieni, a także w tych w odcieniach nude. Dla rudowłosych Pań niezbędne będą pomadki w kolorze pomarańczowym.

Ciemna karnacja

Kobiety, które mają ciemną karnacje, mogą poszaleć szczególnie w wakacje i zdecydować się na jaskrawsze odcienie, jednak należy robić to z głową aby nie uzyskać groteskowego wyglądu. Do takiej karnacji i blond włosów, bardzo dobrze pasują odcienie złota lub mocnej pomarańczy. Do ciemnych włosów, na pewno będzie pasować czerwień, a także kolory ciemnego wina czy czekolady, które podkreślą kolor włosów. Możesz także zdecydować się na kolory fioletu czy różu, które wyróżnią Cię z tłumu.