Kariera w modelingu- w jaki sposób ją rozpocząć?

kariera w modelingu

Praca w modelingu może się wydawać idealnym zatrudnieniem, które oznacza wysokie zarobki, prestiż, a także szansę na bycie osobą rozpoznawalną.
Niektórzy dodatkowo uważają, że jest to praca łatwa i lekka, która polega głównie na pozowaniu do zdjęć- zazwyczaj takie opinie głoszą ci, którzy nie do końca mają świadomość tego, jak w praktyce wygląda praca modela lub modelki. Tymczasem, bardzo trudnym etapem na drodze do światowej kariery jest sam początek, kiedy jeszcze nie do końca wiemy, co mamy ze sobą zrobić, gdzie się zgłosić i komu zaufać. Aby się wybić z tłumu i zacząć realizować interesujące zlecenia, czasem trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować. Jak zostać modelką lub modelem tym samym spełniając swoje życiowe marzenie?

Jakie kroki warto podjąć w pierwszej kolejności?

Absolutnie trafionym pomysłem jest chodzenie na różnego rodzaju castingi, jakie są organizowane przez agencje modelingowe lub też bezpośrednio przez te firmy, które potrzebują modeli do swoich zleceń. Musimy jednak mieć taką świadomość, że na takim castingu może pojawić się bardzo wiele osób, a w konsekwencji takiego zainteresowania, możemy czekać na przesłuchanie nawet cały dzień, co wymaga cierpliwości, samozaparcia i pewnej konsekwencji. Jednocześnie, wystąpienie przed komisją może być bardzo stresujące, a my nawet po wielu godzinach czekania na korytarzu musimy być przygotowani do tego, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Regularne chodzenie na castingi może pozwolić nam na zdobycie ciekawych angaży, poznanie ludzi z branży i pozyskanie zleceń, na których z pewnością nam zależy.

Warto wysłać zgłoszenie do agencji modeli

Agencja modelek bierze pod swoje skrzydła dobrze rokujących modeli, których następnie będzie przedstawiać klientom poszukującym konkretnych postaci do angażu. Agencja jest więc niejako pośrednikiem, z jednej strony zapewnia modelom zlecenia, a z drugiej pobiera za to stosowną, wcześniej ustaloną prowizję. Jest to o tyle dobre rozwiązanie dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją karierę, że agencja pośredniczy także w licznych kwestiach formalnych, których także należy dopilnować, aby nie dać się wykorzystać. Będąc kimś niedoświadczonym i słabo zorientowanym- niestety można czasem podpisać coś, co niekoniecznie będzie dla nas korzystne. Zatrudnienie w agencji minimalizuje ryzyko wystąpienia właśnie takiej sytuacji.

Do wybranej przez nas agencji możemy po prostu wysłać swoje zgłoszenie, wypełniając formularz, w którym podamy wszelkie informacje, a także przesyłając swoje zdjęcia- także takie fotografie, na których widoczna jest cała nasza sylwetka. Jeśli nasze zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone- najprawdopodobniej zostaniemy zaproszeni na rozmowę do siedziby takiej agencji. Oczywiście, najlepszą strategią działania jest wybranie więcej niż jednej agencji i rozesłanie co najmniej kilku zgłoszeń- tak, aby dać sobie szansę na to, że ktokolwiek będzie chciał nawiązać z nami kontakt.