Jakie kobiece dodatki sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich?

Styl skandynawski jest popularnym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. Wśród jego podstawowych zalet wskazuje się prostotę, a dzięki niej także dużą funkcjonalność wnętrza.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Warto zauważyć, że aranżacja pomieszczenia czy domu w stylu skandynawskim rozpoczyna się już na etapie… wyboru paneli. Dokładnie tak! Jeśli wiemy, że chcemy urządzić mieszkanie w chłodnym, lecz szalenie funkcjonalnym stylu, warto od samego początku planować dobór paneli, płytek w łazience lub kuchni itp. W przypadku ścian- sprawa jest prosta. Wszystko najlepiej pomalować na biało. Następnym krokiem jest wybór odpowiednich mebli, przy czym warto zauważyć, że bez problemu dobierzemy wszystko co potrzeba, dla każdego typu pomieszczeń w domu. Meble skandynawskie – koniecznie drewniane, o prostej formie, bez dodatkowych zdobień czy rzeźbień. W salonie o charakterze skandynawskim, najczęściej znajdziemy zestaw wypoczynkowy, również o bardzo prostej formie, w kolorze białym bądź szarym. Do tego doskonale sprawdzi się witrynka biała, a także komody drewniane. Oczywiście wszystkie meble powinny być utrzymane w tym samym stylu.

Dobór dodatków

Wybór dodatków nie jest przypadkowy. Zaczynając od zwykłych poduch, pościeli czy firan, po świeczniki, lampiony oraz różnego typu inne bibeloty. Do wnętrz w kolorze białym, w odcieniach szarości lub naturalnych kolorach drewna, doskonale będą pasowały elementy niebieskie oraz szare, choć dobrze mogą sprawdzić się również elementy pastelowego różu bądź czerwieni oraz fioletu. We wnętrzach skandynawskich, gdy chcemy nadać im przytulny wyraz, doskonale sprawdzą się poduchy (zarówno w salonie, jako ozdoba zestawu wypoczynkowego, jak również w sypialni), a także stylowe lampy, świeczniki oraz lampiony. Będą one oczywiście zazwyczaj białe, pasujące do całej aranżacji wnętrza. Wielu dekoratorów zaznacza, że styl skandynawski jest bardzo uniwersalny, gdyż można w nim doskonale dopasować elementy dekoracyjne, wyglądające na stare, dopiero co odebrane z renowacji meble, razem z dość nowoczesnymi elementami. Dobór elementów dekoracyjnych pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe oraz niecodzienne efekty, a to wszystko dlatego, że baza aranżacji skandynawskich doskonale skomponuje się z wieloma rzeczami. Jednak jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie utrzymać w tymże stylu, należy dobierać dodatki zgodne z charakterem stylu skandynawskiego.