Jakie klocki Lego dla dziewczynek wybrać?

Szukacie pasjonującej i kreatywnej zabawki dla waszej córki? Wasze dziecko uwielbia budować nowe światy i może spędzić na tym zajęciu całe godziny? W takim wypadku musieliście myśleć o najpopularniejszej zabawce dla małych konstruktorów oraz konstruktorek, czyli klockach Lego. W tym momencie jednak zaczynają się schody, bowiem na rynku znajdziemy całe multum zestawów. Które z nich wybrać? Jakie klocki Lego dla dziewczynek są najlepsze? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Dlaczego właśnie klocki Lego dla dziewczynek?

 

Od dawna wiadomo, że budowanie z klocków to nie tylko zabawa dla chłopców. Konstruowanie z nich niezwykłych budowli, czy pojazdów, rozwija jednakowo wyobraźnię u obu płci. Jednakże, na pewnym etapie życia naszych pociech chcemy im dostarczyć rozrywki, jak najbardziej odpowiadającej ich potrzebom. Dlatego też szukamy zwykle „chłopięcych” oraz „dziewczęcych” zabawek. Dotyczy to również klocków. Obecnie na rynku znajdziemy szerokie spektrum modeli przeznaczonych i dla jednych i drugich. (Przykładem może być tu oferta Krainy Klocków, jaką możecie zobaczyć pod poniższym adresem: krainaklockow.com/k/klocki-dla-dziewczynek). Pod tym względem lideruje kultowe Lego, mogące pochwalić się wieloma seriami adresowanymi głównie do młodych dam. Poniżej przedstawiamy ich krótki przegląd.

Księżniczki, czarodziejki i przyjaciółki

 

Wśród klocków Lego dla dziewczynek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku chłopców, znajdziemy serie inspirowane ich ukochanymi bajkami. Na szczególną uwagę zasługują tu te pochodzące prosto z magicznego świata Disneya, jak na przykład Lego Princess, dzięki którym nasze pociechy mogą budować zamki ulubionych księżniczek, dopowiadając swoje historie do tych znanych ze srebrnego ekranu.

 

Niewątpliwie ogromną gratką dla każdej małej czarownicy okażą się klocki ze świata Harrego Pottera, odtwarzające kultowe lokacje, jak na przykład Hogwart ze wszystkimi jego tajemnicami, jakie czekają na odkrycie. Zestawy te spodobają się niewątpliwie także wszystkim małym czarodziejom. 😉

 

Warto również rozważyć kupno zestawów z serii Lego Friends doskonałych dla naszych najmłodszych pociech. Wszystko za sprawą ich dużych rozmiarów, doskonale pasujących do mniejszych rączek.

 

Jeśli ten szeroki wybór nam nie wystarcza to do rozważenia pozostają również klocki Cobi dla dziewczynek, o jakich piszemy poniżej.

Nie tylko Lego, czyli klocki Cobi

Szukając zabawek dla dziewczynki, a przede wszystkim klocków, nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na zestawy duńskiego giganta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć również po bardziej rodzime marki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje polska firma Cobi, która stanowi jednego z największych konkurentów dla Lego, już nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na całym świecie. (Ich produkty w ostatnim czasie szturmem podbijają azjatyckie oraz południowoamerykańskie rynki). Choć markę tą kojarzymy głównie z „chłopięcymi” zestawami, jak te poświęcone II wojnie światowej, czy Bitwie pod Grunwaldem, to również dziewczyny znajdą tu coś dla siebie. Z całą pewnością warto rozważyć kupno klocków Cobi dla dziewczynek, choćby dla tego, że są one zdecydowanie bardziej oryginalne, niż mainstreamowe Lego.