Jak zrobić gigantyczne bańki mydlane?

W czasach gdy dzieci coraz trudniej oderwać od ekranów komputerów, najprostsze, z pozoru zwykłe zabawki, mogą okazać się niezwykle pomocne przy organizowaniu im czasu. Do jednych z najpopularniejszych zabawek wszystkich czasów i pokoleń należą mydlane bańki, zachwycające fantastycznymi barwami oraz kształtami. Z ich pomocą zmienimy nudne, jesienne wieczory w magiczny czas, a także dodamy niezwykłego uroku wspólnym, wiosennym spacerom z dziećmi. W niniejszym artykule piszemy o tym, jak stworzyć jedyne w swoim rodzaju gigantyczne bańki mydlane.

 

CZARUJĄCE WSPOMNIENIA

 

Spośród wszystkich zabawek dzieciństwa trudno sobie wyobrazić bardziej magiczną, niż bańki mydlane. Bez względu na to w jakich czasach się wychowaliśmy, z całą pewnością bawiliśmy się nimi i pamiętamy zachwyt jaki budziły swoimi niezwykłymi kształtami oraz barwami. Możemy być pewni, że również nasze dzieci, zaproszone do „mydlanej krainy” nie odmówią, a wręcz przeciwnie – zanurzą się w niej na długie godziny. Dlatego też warto zapewnić im dostęp do niej. Poniżej dowiecie się, jak to zrobić!

 

JAK ZROBIĆ GIGANTYCZNE BAŃKI MYDLANE?

 

Wbrew pozorom stworzenie gigantycznych baniek mydlanych nie jest wcale trudne w domowych warunkach, a także może stać się świetną okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy. Wystarczy trochę popuścić wodze fantazji, by płyn do baniek stał się magiczną miksturą, a my tworzącymi ją alchemikami. Jest to tym bardziej proste, że większość składników jesteśmy w stanie znaleźć w domu. Czego zatem potrzebujemy?

 

Możliwości jest kilka. Według klasycznego przepisu niezbędne będą: płyn do mycia naczyń (ekwiwalentem może być mydło w płynie, choć nie gwarantuje ono takich efektów, jak płyn), woda, oraz gliceryna, która nadaje bańkom większą odporność na pękanie, jak również sprawia, że są bardziej kolorowe i ich oglądanie naprawdę raduje wzrok. Kiedy skompletowaliśmy już wszystkie składniki, przyszedł czas na ich zmieszanie. W tym wypadku kluczowa jest odpowiednia proporcja, która może być różna w zależności od rodzaju oraz jakości składników, dlatego często zanim uda nam się wytworzyć płyn o najbardziej efektywnym działaniu (czytaj – najbardziej „bańkogenny”) musimy trochę poeksperymentować. Klasyczne przepisy sugerują, by 1 część płynu dodać do 10 części wody, a do nich dodać jeszcze dziesięć kropli gliceryny. Następnie powstałą mieszaninę ostrożnie mieszamy (możemy dodać jeszcze kilka kropel gliceryny dla lepszego efektu) i..gotowe. Możemy ruszać do zabawy!

 

DOMOWY LUB SKLEPOWY PŁYN DO BANIEK

 

Płyn do baniek mydlanych możemy zrobić sami, jak również kupić już gotowy, żeby zaoszczędzić sobie czas związany z jego tworzeniem. Obecnie wiele sklepów z zabawkami oferuje różnego rodzaju płyny, a niektóre – jak na przykład tuban.pl – specjalizują się przede wszystkim w nim i akcesoriach związanych z puszczaniem baniek.   Wybierając takie rozwiązanie możemy mieć pewność, że wytwarzane za pomocą płynu bańki będą naprawdę ogromne. Podobnie jak i radość samych zainteresowanych, czyli naszych pociech.