Garnitury ślubne – jak wybrać idealny na wymarzony dzień dla swojego przyszłego męża?

Własny ślub jest bez wątpienia jednym z najważniejszych momentów w całym życiu. Warto dopilnować każdego szczegółu, aby nic nie zepsuło tego wymarzonego i wyjątkowego dnia. Szczególnie ważny jest wybór garnituru dla Pana Młodego – ślubne garnitury męskie są dostępne niemal w każdym sklepie. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jaki powinien być idealny garnitur ślubny?

Czarny garnitur ślubny

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie przyjęło się, że garnitury męskie wybierane na ślub powinny być czarne, szczególnie, jeśli mowa o Panu Młodym. Tymczasem jest to tylko jedna z dostępnych opcji. Oczywiście, ten wykonany z czarnego materiału z pewnością będzie elegancki, stylowy i praktyczny, jednak nie tylko to jest ważne.

Według zasad savoir vivre czarny garnitur zarezerwowany jest na wyjątkowo oficjalne okazje, takie jak wyjście do teatru czy filharmonii. Przede wszystkim jednak zarezerwowany jest na szeroko rozumiane okazje żałobne. Warto więc zastanowić się, czy łączyć radosne wydarzenie, jakim jest własny ślub, ze smutnymi i przykrymi konotacjami, jakie niesie ze sobą czarny garnitur. Poza tym nie każdy typ sylwetki korzystnie zaprezentuje się w takim kolorze. Jakie są więc inne opcje?

Pan Młody może również zdecydować się na ciemnogranatowy lub popielaty garnitur. Będzie on tak samo elegancki i stylowy, jednak wizualnie nie wywoła zbyt mocnego kontrastu z białą suknią Panny Młodej. Dodatkowo nie będzie zbyt oficjalny, sztywny i po prostu smutny jak na tak radosne wydarzenie.

Sklep z garniturami we Wrocławiu

We Wrocławiu, tak samo jak w innych większych miastach w Polsce, swój salon ma firma Ewtex, która szyje garnitury męskie (także ślubne) jedynie z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Jest to niezwykle ważne dla komfortu Pana Młodego i trwałości samego garnituru. Oferują również porady profesjonalistów i bezpłatne poprawy krawieckie. Sklep z garniturami we Wrocławiu oraz innych miastach jest odwiedzany przez mężczyzn, którzy chcą się czuć wyjątkowo pewnie w tym ważnym dla siebie dniu – świadczy to o tym, że darzą markę Ewtex wyjątkowym zaufaniem.