Dzbanek do wody z filtrem

Woda jest źródłem życia. Picie odpowiedniej ilości wody ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka. Zapewnia ona prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wpływa korzystnie na proces trawienia, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, sprzyja usuwaniu cellulitu, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry, zapewnia lepszą pracę mózgu poprzez poprawę koncentracji i pamięci.

Ale jaką wodę pić?

Najlepszym wyborem jest picie wody mineralnej. Jeśli nie chcesz pić wody z butelki, wykorzystaj dzbanek do wody i ulubiony kubek. Picie z mniejszego naczynia będzie wygodniejsze. Dzbanek do wody może być także piękną ozdobą twojej kuchni. W sklepach znajdziesz wiele pięknych dzbanków i na pewno wybierzesz najlepszy dla siebie.
Nie chcesz wydawać pieniędzy na wodę mineralną? Nie ma problemu. W większości rejonów Polski woda z kranu również jest zdatna do picia bez uprzedniego gotowania. Jeśli nie jesteś pewny jakości wody w twoim domu możesz pić wodę przegotowaną lub zaopatrzyć się w dzbanki z filtrem. Filtry usuwają chlor, herbicydy, wszelkie zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie oraz pestycydy. Sprawiają, że woda zyskuje dużo lepszą jakość. Niektóre filtry dodatkowo wzbogacają jakość wody, np. magnezowy filtr do wody dafi (https://aquamelior.pl/pl/filtr-wody-do-dzbankow-dafi-classic.html), dzięki czemu jej smak staje się dużo lepszy i poprawia się wartość wody dla organizmu. Ceny dzbanków z filtrem są bardzo zróżnicowane. W sklepach internetowych ceny najprostszych modeli zaczynają się od 20-30 złotych, aż do kilkuset złotych za bardziej zaawansowane modele. Dzbanki z filtrem mają również różną pojemność. Najmniejsze z nich mieszczą 1 litr wody, największe natomiast 3-4 litry wody.
Ile wody pić? Optymalna ilość wody dla dorosłego człowieka to ok. 2-2,5 litra w ciągu doby. Nawet niewielki ubytek wody w organizmie odbija się na jego funkcjonowaniu, dlatego nie możesz o niej zapominać. Ubytek 10% wody powoduje, że człowiek staje się niezdolny do wysiłku, a przy 20-25% ubytku wody następuje śmierć. Sam widzisz jak ważna to kwestia dla twojego zdrowia.