Drogie Panie świętujemy Dzień Kobiet!

masaż stóp

Cześć! Dzisiejszy wpis postanowiłam poświęcić Dniom Kobiet. Ósmy marca, to dzień w którym szczególnie panowie doceniają swoje kobiety. Co jednak jeśli nie mamy swojego mężczyzny, albo gorzej – jeśli zapomni o tym święcie? Moim zdaniem to żadna tragedio, bo to my same kobiet powinnyśmy najbardziej świętować ten dzień. Zresztą kto powiedział, że święto kobiet ma być obchodzone tylko raz do roku? Moim zdaniem każda kobieta, powinna choć jeden raz w miesiącu świętować swój dzień. Osobiście tak robię i powiem Wam, że czuję się przez to szczęśliwsza. Łatwiej jest mi się uporać ze stresem i problemami dnia codziennego. To takie moje własne świętowanie tego, że jestem sobą. W moim przypadku jest to święto nieregularne, nie ustalam daty, tylko kiedy czuję, że potrzeba mi odpoczynku ogłaszam święto kobiet w najbliższy dzień wolny.

Chcesz spróbować? Tak naprawdę to nic trudnego jest w zasadzie jednak podstawowa zasada: zrób coś dla siebie. Wbrew pozorom dla nas kobiet wcale nie jest to takie łatwe. Wiele z nas nawet podczas odpoczynku myśli o tym co się dzieje w domu, jak radzą sobie mąż i dzieci, myślimy o pracy i rzeczach do zrobienia. Znam wiele Pań, które mają wręcz wyrzuty sumienia kiedy zrobią sobie wolne od rodziny. Tak, bo dzień kobiet to dzień bez męża i dzieci. Może przybrać różne formy, albo wyrzucasz męża i swoje latorośle z domu, mają iść do kina, znajomych, albo gdziekolwiek chcą, byle nie pojawiali się i nie dzwonili przed ustaloną godziną. Możesz też sama wybyć z chaty i zapewnić sobie rozrywki, ja często wybieram się wtedy na masaż stóp tutaj: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/refleksoterapia-stop/, jest to dla mnie niebywale relaksujący zabieg, który po prostu uwielbiam. Fajnym pomysłem jest też kino czy spotkanie z przyjaciółkami.

Oczywiście, jeśli dla prawdziwego relaksu potrzebujesz mieć przy sobie ukochanego, czy dzieci to nie mogę Ci tego zabronić. Pamiętaj jedynie, żeby nie dać się zagonić do codziennego kieratu. To ma być Twoje święto, wtedy robisz wszystko na co masz ochotę i nie robisz nic z kategorii „muszę”. Pamiętaj, świat nie zawali się tylko dlatego, że przez jeden dzień nie będziesz sprzątać, gotować czy zajmować się wychowaniem Twoich pociech. Przecież Twoje dzieci mają dwoje rodziców, a mąż może się nimi zająć równie dobrze jak Ty – miej do niego trochę zaufania! I oczywiście pamiętaj, aby jemu też pozwolić na Dzień Mężczyzny, bo ma do niego takie samo prawo jak Ty do swojego.

Mój dzień kobiet czasem bywa też dniem szalonych zakupów. Nie jestem z tych kobiet, co kupują jak popadnie, a potem żałują zakupów. Wręcz przeciwnie zawsze trzy razy rozważę zanim coś kupię, ale w dzień kobiet pozwalam sobie na szaleństwo. Jasne, że zakupowy dzień kobiet nie jest co miesiąc, ale raz na jakiś czas pozwalam sobie na niego. Oczywiście tutaj też obowiązuje zasada zrób coś dla siebie, więc kupujemy przedmioty wyłącznie dla siebie i wyłącznie służące przyjemności, albo idziemy na masaż stóp ;).

Dzień Kobiet to nie musi i nie powinno być święto raz do roku. Jeśli każdego miesiąca pozwolisz sobie świętować, to gwarantuję Ci, że będziesz czuć się lepiej, będziesz bardziej wyluzowana, piękniejsza – po prostu szczęśliwsza.