Dlaczego warto postawić na biurowiec butikowy?

To, jakie miejsce wybierzemy na siedzibę naszej firmy ma niebagatelne znaczenie. Od tego zależy, czy będzie się nam dobrze pracowało w danym miejscu, czy dojazd z domu do miejsca pracy będzie komfortowy, a dodatkowo oczywistą rzeczą jest to, że wynajmowane biuro stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Zazwyczaj możemy się o tym przekonać w momencie, kiedy umawiamy się na ważne spotkania biznesowe, podczas których bardzo mocno zależy nam na tym, aby danego kontrahenta pozyskać. Okazuje się, że w wielu przypadkach firmy wolą zdecydować się na biurowce butikowe. Przykładem takiej powierzchni do wynajęcia, chociażby na terenie miasta Krakowa, jest Herbewo i biura o niewielkiej, ale bardzo komfortowej powierzchni zlokalizowane w samym centrum miasta. Warto zapoznać się z lokalami, które dostępne są w ramach tej grupy.

 

Co charakteryzuje i wyróżnia biurowce butikowe?

 

To wprost odwrotny trend do mody na coraz większe biurowce, coraz większe metraże biur, które nie zawsze są zlokalizowane blisko centrów miast. Wiele firm, szczególnie tych mniejszych, znacznie bardziej woli mniejsze budynki, ale urządzone w znacznie bardziej komfortowy sposób. W takim lokalu możemy liczyć na nowoczesny wystrój wnętrza, w którego aranżację niejednokrotnie są zaangażowani projektanci wnętrz. Chodzi o to, aby stworzona przestrzeń naprawdę wyróżniała się wysokim standardem, a mowa tutaj zarówno o wynajmowanej powierzchni jak i tego, w jaki sposób prezentuje się sam biurowiec z zewnątrz. Nie bez znaczenia są także dostępne miejsca parkingowe.

 

Lokalizacja także ma znaczenie

 

Miejsce, w którym ma znaleźć się nasze biuro również ma ogromne znaczenie. Klienci bardzo doceniają biura, które zlokalizowane są w centrum, z pewnością doceniają to także pracownicy, którzy w prosty sposób mogą dostać się do miejsca pracy wykorzystując do tego celu komunikację miejską. Lokalizacja firmy również wpływa na jej wizerunek i może niejako stanowić jej wizytówkę. Dlatego też tak wiele renomowanych firm i marek decyduje się na wynajem powierzchni w dobrych lokalizacjach, pomimo że na przedmieściach być może udałoby się im uzyskać korzystniejszą cenę. Do określenia pozostaje także charakter wynajmowanego miejsca. Ze względu na fakt, że centrum to wiele historycznych i zabytkowych budynków, możemy zdecydować się na wynajem powierzchni biurowej właśnie w takim miejscu. Trudno o lepszą wizytówkę dla firmy niż zabytkowy, historyczny budynek, który oferuje wysoki standard wynajmowanych wnętrz możliwych do wynajęcia.