Czy praca modelki jest trudna – castingi i najważniejsze kwestie w modelingu

modelka casting

Wiele osób zachwyca się pięknym ciałem i wyjątkowym wyglądem modeli i modelek, co oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w otaczających nas zdjęciach. Wizja szczęśliwego, dostatniego życia powiązanego ze specjalistycznym dbaniem o swoje ciało, krótkimi wyjazdami i dalekimi podróżami, a także poznawaniem wielu interesujących, sławnych i odnoszących sukcesy ludzi jest niezwykle kusząca. Szczególnie działa na młodych ludzi, którzy niejednokrotnie nie widzą siebie w tradycyjnych i konwencjonalnych zawodach, pragnąć od życia czegoś innego – stąd ich wybór często pada na modeling. Warto jest jednak racjonalnie podejść do całego tematu, ponieważ praca modelki, tak jak wszystko inne, ma swoje zalety, ale i też wady. Zanim więc podejmiemy jakąkolwiek decyzję dobrze jest poznać drugą stronę modelingu, a nie tylko tą wyidealizowaną, pięknie pokazaną i szeroko prezentowaną. Zatem czy praca modelki jest trudna? Jak w praktyce wyglądają castingi i z czym należy się liczyć w tej branży?

Odpowiadamy na pytanie, czy praca modelki jest trudna

Pierwszą podstawową kwestią, która wiąże się z pracą modela lub modelki jest to, że należy liczyć się z bardzo wygórowanymi oczekiwaniami co do ciała i ogólnego wyglądu. Nie chodzi nawet o twarz, ponieważ kiedyś istniał sztywny kanon piękna, jednak obecnie panuje zależność, że im jest ona bardziej oryginalna i nietuzinkowa, tym lepiej. Mowa o ogólnej aparycji, proporcjach i wymiarach, które są bardzo mocno przestrzegane. Sztuką jest więc nie tylko mieć 170 cm wzrostu i wagę około 50 kilogramów w momencie dostania się do jakiejś agencji modelingu lub też otrzymania pierwszego zlecenia, ale przede wszystkim utrzymać takie proporcje przez cały okres pracy.

Zatem czy praca modelki jest trudna? Dla jednych osiągnięcie szczupłej sylwetki i odpowiednich proporcji ciała będzie zupełnie bezwysiłkowe, będą musieli jedynie pilnować codziennej diety. Inni jednak ze względu na genetyczne predyspozycje, choroby lub przyzwyczajenia będą musieli naprawdę wiele dla tego poświęcić. Warto także pamiętać, że od modelek i modeli często oczekuje się nie tylko szczupłego, ale także chociaż częściowo wysportowanego ciała. Decydując się na taką pracę będziemy musieli mieć więc specjalnie przygotowane plany treningowe. Z pewnością nie jest to sposób życia dla każdego.

Czy praca modelki jest trudna – castingi

Jeśli chcesz być modelką lub modelem musisz pamiętać, że czeka Cię wiele castingów – wśród nich z pewnością będą te udane, jednak musisz się przygotować, że zdecydowana większość z nich nie pójdzie po Twojej myśli. Nie każdy jest na tyle silny, aby znieść częste komentarze i odrzucenie, szczególnie, jeśli w grę wchodzą własne marzenia. Ważna jest także odwaga, aby jak najlepiej zaprezentować się w czymkolwiek, w czym tylko będziemy musieli wystąpić – może to być bielizna, elegancka marynarka albo kurtka na narty. Castingi naprawdę stanowią jeden z trudniejszych elementów pracy modela i modelki. 

Chcesz wziąć udział w castingu? Odwiedź http://selective-mgmt.pl/pl/casting-2