Czy kobiety mogą zajmować się pozycjonowaniem stron?

nauka seo

Zazwyczaj wszystkie te zawody, które mają coś wspólnego z informatyką są automatycznie definiowane jako te najbardziej odpowiednie dla mężczyzn. A przecież coraz częściej spotyka się panie programistki, kobiety zarządzające projektami w IT czy też te zajmujące się tworzeniem grafiki komputerowej. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę ciekawe zawody dla kobiet związane z informatyką- może ich być naprawdę sporo i mogą być one związane także z reklamą internetową. W końcu dobry pozycjoner wcale nie musi być informatykiem, a prowadzenie kampanii z zakresu marketingu internetowego może być zawodem ciekawym, rozwijającym i naprawdę bardzo dobrze płatnym.

Jak nauczyć się pozycjonowania stron?

Zdecydowanie najszybciej jest podjąć się nauki w praktyce- na przykład poprzez dostanie się do jakiejś agencji reklamowej w ramach praktyk- mogą to być nawet obowiązkowe praktyki studenckie. Ogromną wartością każdej agencji jest jej „know-how”, czyli konkretny sposób opracowywania strategii pozycjonowanych stron, który to sposób stanowi potencjał firmy i narzędzie do generowania zysków. Można więc uczyć się poprzez podpatrywanie, w jaki sposób dokonują tego osoby doświadczone, które mają wiedzę i chcą się nią dzielić z innymi. Pozycjonowania stron można się też uczyć na własną rękę. Polega to na analizowaniu algorytmu Google i na własnych testach. Trzeba więc wybrać sobie stronę do testowania oraz słowa kluczowe i na piechotę wykonywać różne działania, które będą miały na celu podniesienie pozycji strony w wyszukiwarce. Można się oczywiście wspomagać forami internetowymi, tutorialami, publikacjami np. https://brandbay.pl/blog/jak-sie-nauczyc-pozycjonowania-stron/ czy wypowiedziami ekspertów od SEO w mediach społecznościowych. Dzięki własnym testom można nabyć własną wiedzę, która będzie naszym potencjałem i która pozwoli nam na podjęcie się pracy samodzielnego pozycjonera w każdej firmie.

Czy aby uczyć się SEO trzeba mieć pieniądze?

Niestety, wykonywanie samodzielnych testów może wiązać się z wydatkami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak na pozycje wpływa płatny katalog- musisz zapłacić za dodanie wpisu. Jeśli chcesz wiedzieć czy prowadzenie własnego zaplecza to dobre rozwiązanie- musisz je wykupić, stworzyć i o nie dbać. Możesz nawet testować portale z systemami wymiany linków- nawet jednak takie usługi nie są darmowe. Czasem więc nawet etap nauki będzie wymagał pewnego budżetu startowego, a ponieważ jest to nauka- niekoniecznie ta inwestycja zwróci się nam w kwocie pieniężnej. Jednakże tym, co możemy uzyskać jest wiedza i doświadczenie- rzeczy nieocenione w zawodzie pozycjonera. Warto też mieć na uwadze, że praca w charakterze pozycjonera zakłada ciągłe uczenie się i doszkalanie. Algorytm ciągle się zmienia i to, co jeszcze kilka lat temu działało- dzisiaj jest uważane za bezwartościowe. Podążanie za nowościami, ciągłe testy, sprawdzanie nowych pomysłów, a więc w dużej mierze podejście kreatywne- wszystko to jest wpisane w ten zawód i nie można tego pominąć. Jest to więc praca, która ciągle nas rozwija.