Branża kosmetyczna w Hiszpanii- jak prowadzić tutaj firmę?

Hiszpania jest doskonałym miejscem nie tylko do życia, ale i do prowadzenia własnej firmy. Zwłaszcza jeśli interesuje nas założenie swojej działalności w branży kosmetycznej, gdzie tego rodzaju usługi cieszą się nie mniejszą popularnością niż w Polsce. Warto mieć także na uwadze, że Hiszpania jest krajem przyjaznym dla przedsiębiorców, także pod względem obowiązujących tutaj przepisów. Hiszpańskie ustawodawstwo daje możliwość prowadzenia działalności w formie samozatrudnienia, ale też ciekawą opcją jest możliwość założenia spółki.

Od czego najlepiej zacząć? Firma w Hiszpanii

Chcąc założyć własny gabinet kosmetyczny w Hiszpanii trzeba orientować się w otoczeniu konkurencyjnym, a także trzeba mieć specjalistyczną wiedzę związaną z tą właśnie branżą. Koniecznie trzeba będzie też pomyśleć o wynajmie lokalu w preferowanej przez siebie lokalizacji. O ile wszystkie te rzeczy w dużej mierze wynikają z wiedzy, jaką jest się w stanie posiąść mieszkając już w Hiszpanii, o tyle przepisy i ustawy tutaj obowiązujące mogą być nam kompletnie nieznane i zupełnie inne od tych, które być może znamy z Polski. W takiej sytuacji można skorzystać z doradztwa biznesowego firm działających na rynku hiszpańskim, które będą w stanie również poprowadzić księgowość w Hiszpanii naszej firmy w momencie, kiedy podmiot zostanie już zarejestrowany.

Własną działalność gospodarczą w Hiszpanii można zarejestrować na dwa sposoby:

 

– Jako formę samozatrudnienia w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Rejestracja takiego podmiotu jest darmowa, nie jest też wymagany żaden kapitał na start. Ta forma zatrudnienia trochę przypomina samozatrudnienie, które jest nam znane z Polski. Sama księgowość w Hiszpanii może zostać zlecona do wybranego biura rachunkowego, które jest obeznane w najkorzystniejszych dla przedsiębiorców rozliczeniach podatkowych. Hiszpański system podatkowy jest progresywny.

Firma w Hiszpanii w formie spółki- tutaj mamy do dyspozycji kilka różnych wariantów spółek, jednakże zdecydowanie najpopularniejszą i najczęściej wybieraną możliwością jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to dobra alternatywa dla samozatrudnienia, gdyż w przypadku tego podmiotu jej uczestnicy odpowiadają za losy firmy tylko do wysokości wniesionego do niej wkładu z całkowitym wyłączeniem ich majątków prywatnych. Założenie spółki wymaga jednak pewnego kapitału początkowego na start, który obecnie wynosi około 3000 euro. Warto również wiedzieć o tym, że do spółki można zaprosić innych uczestników, ale też można taką spółkę założyć samodzielnie. W przypadku spółki można korzystnie rozliczać kwestie podatkowe, chociaż jest to trochę bardziej skomplikowane niż rozliczenia, z którymi radzą sobie osoby samozatrudnione. Sam proces rejestracji spółki również może być bardziej skomplikowany, chociaż tutaj państwo przewidziało wersję dla nowych przedsiębiorstw, gdzie ilość formalności została okrojona do minimum. Osoby działające w branży beauty mogą rozważać zarówno możliwość założenia spółki jak i samozatrudnienie. Nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/.