5 zasad w urządzaniu stylowego mieszkania

Kupując czy remontując mieszkanie zawsze mamy na myśli wykonanie go w taki sposób, aby było nie tylko wygodną, ale także estetyczną przestrzenią do mieszkania. Przeglądamy, więc miliony stron poświęconych aranżacji wnętrz, czytam różnorodne czasopisma wnętrzarskie, ale efekty i tak często bywają nie do końca takie jakich oczekiwalibyśmy. Aby wnętrze wyglądało dokładnie tak, jak tego pragniemy należy zastosować się do kilu poniżej przedstawionych rad, a wówczas znacznie zwiększymy szanse, że nasz pokój będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego pragniemy.

 

  1. W pierwszej kolejności dobrze będzie wybrać styl w jakim chcemy urządzić mieszkanie lub konkretny pokoju. Nie jest bowiem zasadą, że cały dom musi mieć ten sam styl, należy jednak pamiętać o myśli przewodniej, która powinna spajać wszystkie pomieszczenia w jedną całość. Jeśli nie chcemy mieszkania w danym stylu to warto znaleźć coś, co stanie się inspiracją do urządzenia mieszkania, może to być nasze hobby, może to być jakiś kraj świata czy np. szeroko pojęta natura. Następnie planując każdy pokój należy pamiętać, aby tworzyć go mając na uwagę właśnie ową myśl przewodnią.
  2. Kolor ścian i podłogi powinny współgrać z meblami oraz wcześniej wybranym stylem czy myślą przewodnią. Już na etapie wykończenia wnętrza należy wziąć pod uwagę charakter, który chcemy mu nadać i wybrać takie kolory oraz materiały, które będą pasowały do wnętrza w stylu, który dla niego wybraliśmy.
  3. Meble, które będą odpowiednie dla danego stylu, to kolejny element, o który należy zadbać urządzając mieszkanie. Często bez wychodzenia z domu możemy obejrzeć meble i znaleźć w nich inspiracje dla naszego pokoju czy całego mieszkania. Meble pasujące do różnych stylów i w różnych kolorach można znaleźć na stronie – https://meblezkrakowa.pl.
  4. Stworzenie planu pomieszczenia, to kolejna istotna sprawa, zanim jeszcze wniesiemy meble do środka warto zaplanować, gdzie i jak powinny stać. Można wówczas dokupić jeszcze ewentualnie jakieś brakujące meble lub zrezygnować z zakupu innych.
  5. Nie należy lekceważyć dodatków, to właśnie one w znacznym stopniu nadają ostateczny charakter pomieszczeniom. Jeśli zdarzyło się nam urządzać wnętrze i choć meble i wykończenie miało odpowiedni styl, ale całość brakowało charakteru, to winne temu były prawdopodobnie nieodpowiednio dobrane dodatki lub wręcz ich brak.

 

To 5 podstawowych zasad, które pomogą stworzyć niebanalną aranżację, która jednocześnie nie będzie kopią zdjęcia z gazety czy internetu, ale naszym własnym dziełem.