5 Sposobów na aktywny urlop

Długie godziny spędzone na leżeniu na plaży, to nie są wymarzone wakacje dla każdego, niektórzy czują znudzenie na samą myśl o takim urlopie. Dla tych, którzy wolą spędzać swój wolny czas aktywnie mamy kilka sposobów na aktywny urlop.

  1. Wakacje na kajaku – to sposób, który powinien spodobać się zwłaszcza miłośnikom wody i odkrywania tajemniczych i nieznanych miejsc. Obecnie w Polsce istnieje wiele tras kajakowych, dzięki którym można opłynąć niemal całą Polskę. Dzień spędzony na trasie w kajaku, a nocą odpoczynek przy ognisku, to zdecydowanie dobry wybór, dla tych którzy kochają naturę i aktywność.

  2. Obóz biegowy – to ściśle wyspecjalizowane zgrupowanie dla osób, które ze wszystkich aktywności fizycznych najbardziej pokochały bieganie. To szansa na trening pod okiem instruktorów, a jednocześnie poznanie ludzi, którzy także kochają biegać. Więcej informacji na temat tego typu eventów można znaleźć pod linkiem – obóz biegowy.

  3. Rowerowa trasa wokół Polski – to natomiast idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają rowery i podróżowanie, oczywiście nie koniecznie trzeba objechać całą Polskę tak jak to zrobiła Anita w trakcie jednego urlopu – zwłaszcza, że to dość długa trasa, ale można zaplanować ją tak, że Ci którzy nie lubią spędzać nocy pod namiotem, będą mieli okazje przenocować w hotelu czy na prywatnych kwaterach.

  4. Narciarstwo – zimą będzie to białe szaleństwo na stokach, latem może to być narciarstwo wodne. Tego typu urlop może być bardziej statyczny, czyli jadąc na niego wybieramy miejsca ze stokami czy oferujące narty wodne lub podróży gdzie poruszamy się na biegówkach od miejscowości do miejscowości wzdłuż wyznaczonej trasy.

  5. Jazda konna – podobnie jak w przypadku biegaczy, organizowane są obozy jeździeckie dla tych, którzy chcieliby się nauczyć jeździć konno oraz tych, którzy już posiadają taką umiejętność. Można także zarezerwować miejsce w hotelu czy agroturystyce przy stadninie koni, w ofercie takiego miejsca z pewnością jest jazda konna czy jej nauka.